Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0
                 Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti a efektivity...

1. až 7. díl >>

Časopis IT Systems / Speciál

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Každý z našich projektů kontaktního centra je ušit na míru

f-zemanříká František Zeman, generální ředitel Algotech CZ a SK

Společnost Algotech je předním dodavatelem technologií pro kontaktní centra. S těmi se v praxi setkáváme většinou ve spojení s bankou, pojišťovnou, telco operátorem nebo distributory energií. Mezi vašimi zákazníky jsou ale i podniky a organizace z jiných odvětví. Kde všude dnes nachází kontaktní centrum uplatnění a jaké funkce může plnit?
Kromě již výše uvedených oblastí realizujeme kontaktní centra také na různých dispečincích služeb (např. taxi), dále v municipalitách, a obecně můžeme hovořit o společnostech, které chtějí aktivně a profesionálně pracovat se svými zákazníky. Velkým koláčem na trhu s kontaktními centry jsou marketingové společnosti, které aktivně kontaktují zákazníky.

 
Systém pro analýzu chování zákazníků obchodních center
ver_nrta_1034.jpgSpolečnost Integoo představuje na českém trhu produkt Nextiva Retail Traffic Analysis americké společnosti Verint, který umožní manažerům obchodních center a supermarketů statisticky vyhodnocovat chování zákazníků na základě analýzy záběrů bezpečnostních kamer. Budou tak schopni rozmístit personál přesně tam, kde jej zákazníci nejvíce potřebují a zároveň lépe měřit vztah mezi umístěním zboží, atraktivitou designu a počtem prodejů. Technologie společnosti Verint dokáže automaticky rozeznat člověka v nepřehledném obraze a registrovat jeho chování, i pokud je částečně skryt za nákupním regálem. Systém Nextiva Retail Traffic Analysis neukládá žádné informace, které by mohly sloužit k identifikaci konkrétního zákazníka. Řešení je určeno pro velké obchodní řetězce, supermarkety a nákupní centra. Jedinou podmínkou nasazení je, aby objekt byl vybaven bezpečnostními kamerami.
 
CRM systémy používá jen 56 % velkých společností

Analýza Forrester WaveStudie Forrester Wave analyzovala aktuální trendy v řízení vztahů se zákazníky u velkých firem a z její studie vyplývá, že informační systém určený pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) využívá 56 % velkých společností v Evropě a Severní Americe, 17 % firem plánuje jeho pořízení do dvou let.

 
Optimalizace directmailových kampaní

direct mailpomocí RFM analýzy

Adresný marketing má dvě – různé a různými způsoby oslovované – sféry. Jsou jimi objekty na trhu a zákazníci. Základní marketingovou úlohou pro obě sféry je realizace úspěšných kampaní, které vedou ke zvýšení prodeje. Efektivita adresné marketingové kampaně závisí především na minimálních nákladech a na maximální odezvě.

 
Vytěžte naplno informace o zákaznících
crm-zakaznikV současném dynamickém obchodním prostředí potřebují firmy včasné a přesné informace, aby mohly dělat důležitá rozhodnutí a reagovat rychle na tržní změny, konkurenci a potřeby zákazníků. Ztížené tržní podmínky nutí firmy k tomu, aby věnovaly zvýšenou pozornost obzvláště zákazníkům. Pojďme se podívat, jaké informační možnosti nám poskytuje spojení systémů pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) s nástroji business intelligence (BI).
 
Zákazníci – nevyužitý potenciál?

potencialPodle loňského průzkumu společnosti Economist Intelligence Unit (EIU) nedokážou technologické firmy plně využívat potenciálu svých zákazníků k vytváření nových obchodních příležitostí. Čtyři z pěti firem sice mají nastaveny nějaké procesy pro získávání zpětné vazby, téměř polovina však přiznává, že zatím není schopna sdílet tyto informace mezi jednotlivými odděleními.

Zdroj příjmů

V moderních ekonomikách směřuje téměř polovina kapitálových investic do oblasti technologií. Základem každé investice jsou však dřívější zisky nebo jiné zdroje financování a obojího je v době ekonomického poklesu nedostatek. Proto se dnes technologické společnosti stále více zaměřují na své stávající zákazníky coby jeden z mála současných zdrojů příjmů a snaží se identifikovat ty, kteří firmě generují největší tržby a zisky.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 18 z 20