Pipedrive spouští Developer Hub, aby podpořil vývojáře aplikačních a integračních řešení
Čtvrtek, 01 Červen 2023 07:33

Estonská firma Pipedrive, která vyvinula stejnojmen­nou CRM platformu pro malé a střední firmy, oznamuje spuštění platformy Developer Hub pro technologické partnery a vývojáře. Tato online platforma umožní vývojářům přístup ke všem nástrojům, které potřebují k vytváření a správě aplikací na Pipedrive Marketplace. Každá vyvinutá aplikace díky tomu získá přístup do ekosystému čítajícího více než 100 000 společností, které populární CRM využívají.

Veronika Danielová

„Každý úspěšný startup se dříve či později dostane do fáze, kdy musí obsloužit velké množství zákazníků s různými potřebami. Naše CRM je toho typickým příkladem, neboť obchodní cyklus čítá spoustu dílčích kroků, od tvorby nabídky přes e-mailovou komunikaci až po automatizované vyplňování kontraktů a elektronické podepisování smluv. Vytváření vlastního ekosystému s aplikacemi třetích stran je win-win jak pro Pipedrive, tak pro tvůrce aplikací. Developer Hub urychluje a zefektivňuje proces vývoje snadno škálovatelných a bezpečných integrací,“ říká k novince Veronika Danielová, produktová manažerka Pipedrive.

Developer Hub je centrálním místem pro správu, vývoj a vylepšování aplikačních a integračních řešení. Jde o centrum, které sjednocuje všechny nástroje, návody a dokumentaci, které vývojáři potřebují k vytváření a správě webových řešení kompatibilních se službou Pipedrive.

Developer Hub také nabízí na jedno kliknutí zobrazit náhled na výpis aplikací na Marketplace. Umožní tak vidět očima zákazníka, jak bude stránka aplikace vypadat na Marketplace Pipedrive.

Součástí platformy jsou i funkce pro testování integrací, které zajistí, že aplikace bude fungovat tak, jak má. Developer Hub navíc umožňuje vytvářet soukromé aplikace dostupné pouze vybraným zákazníkům.

„Náš ekosystém s více než 400 integracemi aplikací a konektory umožňuje zákazníkům synchronizovat data napříč systémy na jednom místě a technologickým partnerům dává možnost poskytovat jejich řešení všem uživatelům. V loňském roce téměř 60 % celkové uživatelské základny Pipedrive integrovalo své CRM s alespoň jednou aplikací z Marketplace. Nejoblíbenějšími kategoriemi aplikací byly boty a zasílání zpráv, telefonní hovory a videohovory, automatizace marketingu a generování leadů,“ dodává Veronika Danielová.

Pipedrive Developer Hub už je k dispozici ve všech vývojářských sandboxových účtech i v účtech, které dříve měly přístup k Marketplace Manageru.


Mohlo by vás zajímat: